35 jaar Chinese Boxing Club

Chinese Boxing Club bestaat 35 jaar!  Oorspronkelijk opgericht als de “Oostendse Taijiquan Vereniging” in 1987, had de sportclub als doel de traditionele Chinese verdedigings- en gezondheidskunst taijiquan bij een ruimer publiek te introduceren.

De eerste 2 jaar werd er lesgegeven in Yang stijl taijiquan (zie foto).  Vanaf 1989 werd er overgeschakeld op de promotie van Wudang taijiquan – ook wel practical taijiquan genoemd – die in Hongkong door grootmeester Cheng Tinhung (1930-2005) werd onderricht.  Zijn topleerling Dan Docherty (1954-2021) bracht het midden jaren 80 naar Londen waar ik het heb geleerd.  Vervolgens verspreidde ik het zelf verder in België.

Onze club organiseerde over een tijdspanne van maar liefst 5 decennia tal van demonstraties, initiatielessen, wekelijkse cursussen en stages.  Ons competitieteam nam met veel succes deel aan internationale wedstrijden.  Daarnaast verscheen er begin jaren 2000 ook een boek van mijn hand bij Roularta Books.  En met de komst van het internet maakten we destijds ook deze website die mensen nog steeds wegwijs maakt in de wereld van het authentieke taijiquan.

Maar na 35 seizoenen heb ik besloten om de clubactiviteiten even op pauze te zetten.  Dit omwille van de moeilijke combinatie met mijn beroepsactiviteit en de alsmaar stijgende kosten voor sportaccommodatie en andere essentiële werkingsmiddelen.

Een onderbreking is echter geen annulering!  De bedoeling is om op langere termijn terug het complete curriculum aan te bieden.  Er wordt uitgekeken naar een vaste trainingslocatie waar de oude taijiquan traditie in ere kan worden gehouden.

Met sportieve groet!

Geert Van Loo